De landelijke wedstrijden en/of vaardigheidsproeven

In de jaren 30 en 40 van de vorige eeuw werd aan de wedstrijden deelgenomen van het nationale comité hieraan kon iedereen meedoen zowel politie, brandweer, rode kruis, groene kruis, het witgele kruis, de reddingsbrigades en later ook de luchtbeschermingsdiensten.

Na de tweede wereld oorlog (1946) veranderde dat en werden er nationale wedstrijden voor alleen de Ned. Vereniging en later de Kon. Ned. Vereniging gehouden.

Deze wedstrijden bestonden uit een ongeval die keer op keer moest worden uitgebeeld door de slachtoffers dit duurde tot 1993 toen werd voor het eerst in carouselvorm gewerkt en dat gebeurd nu nog, al is er al jaren een rondje door het dorp in het district Drenthe waar bij tot wel 10 opdrachten moeten worden uitgevoerd.

Vanaf 2014 is het toegestaan om met 2 ploegen per district deel te nemen.

Landelijke wedstrijden / vaardigheidsproeven vanaf 1943
Jaar Het winnende district De winnende afdeling Wedstrijd gehouden te
1943 Friesland Leeuwarden Amsterdam
1944 Geen wedstrijden
1945 Geen wedstrijden
1946 Utrecht Zuilen Groningen
1947 Zuid-Holland ??? Utrecht
1948 Zuid-Holland Giesendam ‘s Gravenhage
1949 Zuid-Holland Alblasserdam Overijssel
1950 Zuid-Holland Giesendam Eindhoven
1951 Zuid-Holland Zwijndrecht Leeuwarden
1952 Zuid-Holland Zwijndrecht Vlissingen
1953 Noord-Brabant/Limburg Eindhoven Amsterdam
1954 Zuid-Holland Zwijndrecht Apeldoorn
1955 Noord-Holland ??? Assen
1956 Zuid-Holland Alblasserdam ‘s Gravenhage
1957 Noord-Brabant/Limburg Eethen Utrecht
1958 Zeeland Middelburg Hengelo
1959 Zuid-Holland ??? Groningen
1960 Gelderland ??? Haarlem
1961 Zuid-Holland Giesendam Leeuwarden
1962 Zuid-Holland Zwijndrecht Eindhoven
1963 Noord-Holland ??? Assen
1964 Overijssel Kerkbuurt-Gelderingen Arnhem
1965 Zuid-Holland Dordrecht Middelburg
1966 Zuid-Holland ‘s Gravenhage ‘s Gravenhage
1967 Zuid-Holland Ameide-Tienhoven Utrecht
1968 Zeeland Oostkapelle Zwolle
1969 Drenthe Valthermond Groningen
1970 Drenthe Valthermond Haarlem
1971 Zeeland ??? Eindhoven
1972 Friesland Rauwerd Drachten
1973 Zuid-Holland Dordrecht Emmen
1974 Noord-Holland ??? Apeldoorn
1975 Zuid-Holland Ameide-Tienhoven Oostkapelle
1976 Noord-Brabant/Limburg Woudrichem Rotterdam
1977 Drenthe Assen Utrecht
1978 Noord-Brabant/Limburg Sleeuwijk Enschede
1979 Overijssel Almelo Winschoten
1980 Noord-Brabant/Limburg Helden Panningen Haarlem
1981 Zuid-Holland Strijen Leeuwarden
1982 Noord-Brabant/Limburg Woudrichem Tilburg
1983 Groningen Usquert Lelystad
1984 Zuid-Holland Giesendam Middelburg
1985 Noord-Holland Heerhugowaard Dordrecht
1986 Groningen Noordbroek Amersfoort
1987 Groningen Noordbroek Slagharen
1988 Utrecht Veenendaal Groningen
1989 Noord-Brabant/Limburg Maastricht Akersloot
1990 Zeeland Oostkapelle Leeuwarden
1991 Zuid-Holland Dordrecht Venlo
1992 Zuid-Holland Giesendam Assen
1993 Overijssel Nijverdal/Hellendoorn Tiel
1994 Zuid-Holland Giesendam Vlissingen
1995 Zeeland Goes Rotterdam
1996 Noord-Holland Heerhugowaard Amersfoort
1997 Zuid-Holland Hei en Boeicop Hengelo
1998 Gelderland Twello Appingedam
1999 Gelderland Tiel Akersloot
2000 Gelderland Twello Heerenveen
2001 Noord-Brabant/Limburg Waalwijk Gilze Rijen
2002 Noord-Holland Heerhugowaard Assen
2003 Noord-Holland Heerhugowaard Lunteren
2004 Drenthe Beilen Goes
2005 Friesland Noordwolde Oostvoorne
2006 Zuid-Holland Oud-Alblas Amersfoort
2007 Zuid-Holland Ameide-Tienhoven Hengelo
2008 Zuid-Holland Ameide-Tienhoven Zuidbroek
2009 Zuid-Holland Oud-Alblas Egmond aan zee
2010 Drenthe Beilen Wolvega
2011 Groningen Winschoten Maastricht
2012 Zuid-Holland Nieuwland Assen
2013 Groningen Winschoten Nunspeet
2014 Gelderland Waardenburg-Neerijnen Maarn
2015 Utrecht Wilnis Odijk
2016 Gelderland Waardenburg-Neerijnen 2 Odijk
2017 Friesland Wolvega Odijk
2018
2019

2020